تشخیص سماور مسی اصل از تقلبی

تشخیص سماور مسی

تشخیص انواع سماور مسی اصل در حین خرید این محصولات در بازارهای فروش ظروف سنتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اغلب این وسایل آشپزخانه ای با قیمت و هزینه بالایی خرید و فروش می شوند و شناسایی مدل های اصل و برتر آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. به علاوه اصالت این کالاها بر کیفیت و کارایی آن ها نیز تاثیر می گذارد. این لوازم این روزها در خانه های مدرن نیز کارایی دارند و برای مصارف آشپزخانه ای و تزیینی مورد استفاده قرار می گیرند.

راهنمای خرید سماور مسی اصلی

برای خرید انواع سماور مسی اصل ابتدا باید نوع کاربرد خود از این تجهیزات را مشخص کنید. برخی از آن ها با کاربردهای تزیینی مورد استفاده قرار می گیرند. به همین خاطر این مدل سماورها کارایی لازم را ندارند. اما برخی از آن ها برای مصارف روزانه تولید شده اند و کیفیت ساختار آن ها در سطح قابل توجهی قرار دارد. این صنایع زیبای ایرانی در میان لوازم خانگی نوستالژیکی قرار می گیرند که از دیرباز تاکنون در منزل بسیاری از مردم کشور ما وجود داشتند.

در ساخت مدل های امروزی سماور با روکش مس از خطوط و ابزارهای مختلفی برای دیزاین این تجهیزات استفاده می شود. در حین خرید در نظر گرفتن ظریف کاری های بدنه این سماورها نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در سال های اخیر انواع سماورهای گازی و برقی، رقیب سماورهای قدیمی زغالی شده اند. اما همچنان مزایای استفاده از سماورهای مسی مشتریان را برای خرید این ظروف ترغیب می کند.

انواع سماور مسی از نظر ساخت

سماور مسی مرغوب دسته بندی های مختلفی دارد. برخی از این سماورها به صورت زغالی ارائه می شوند که قدیمی ترین مدل سماور در دنیای صنعت به شمار می روند. این روزها مدل های گازی و برقی این سماورها نیز ابداع شده و روانه بازارهای فروش می شوند. این دسته از سماورها با  دیزاین ظاهری به خصوصی ارائه می شوند. در ساختار آن ها از متریال چوبی نیز استفاده می شود.

برخی از مدل های این سماورها از تلفیق چوب و مس با هم تولید شده و به بدنه مسی آن ها دسته های چوبی الحاق شده است. برخی از آن ها نیز به صورت ساده طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرند. مزایای استفاده از این سماورها برای سلامتی از دلایل پر فروش شدن این محصولات به شمار می رود. هر یک از انواع سماورهای مسی یون های مفید مس را وارد چای و نوشیدنی های روزانه ما می کنند و به این ترتیب این مواد به بدن ما منتقل می شوند.

تشخیص ظروف مسی
تشخیص ظروف مسی

راه تشخیص سماور مسی تقلبی

توجه به چند نکته اساسی ریسک خرید سماور مسی تقلبی را از بین می برد! این فاکتورها در حین خرید دقت عمل شما را در انتخاب ظرف های مسی اصل بالا می برند:

  • در وهله اول وزن پایین این ظرف ها مورد توجه قرار می گیرد. در صورتی که ظرف مسی شما اصل باشد، باید وزن آن نیز متناسب بوده و سنگین نباشد.
  • ظاهر صیقلی سطح این ظرف ها نیز از دیگر مشخصه های آن ها به شمار می رود که راهنمای شما در حین خرید آن ها به شمار می رود.
  • ضخامت مناسب ورقه های مسی به کار رفته در بخش های مختلف بدنه این محصولات نیز از مهمترین مشخصه های آن ها به شمار می رود که وجه تمایز محصولات اصل و تقلبی مسی خواهد بود. در صورتی که ضخامت این ظرف ها در حد مطلوب نباشد، با کوچکترین ضربه ای دچار شکستگی یا آسیب می شوند.
  • برای شناسایی مدل های اصل این محصولات بر روی بدنه ظرف به آرامی ضربه بزنید، در صورتی که از بدنه آن صدای بم منعکس شود، نشانه ضخامت بالای بدنه این محصول خواهد بود. با این ترفند ساده در فروشگاه های خرید و فروش این محصولات بهترین ظروف را انتخاب خواهید کرد.

شناسایی سماورمسی اصل از بدل

خرید سماور مسی نیازمند بررسی و تحقیق بسیار است. این ظرف ها با مشخصه های مهمی ارائه می شوند. از مهمترین ویژگی های این محصولات می توان به بدنه مقاوم و محکم این سماورها اشاره کرد که در برابر ضربه های محکم نیز مقاوم عمل می کنند. برای خرید هر یک باید در مراکز فروش، به میزان آلیاژ مسی به کار رفته در آن ها دقت کنید و در این خصوص سوالاتی از فروشندگان بپرسید.

هر چه میزان خلوط بدنه سماور بیشتر باشد، کیفیت آن بالاتر است. سماور مسی بدلی با کمترین میزان مس تولید شده و کیفیت لازم را نخواهد داشت. در حین خرید به قیمت این محصولات نیز دقت داشته باشید؛ بدیهی است که اقلام مسی اصل، با هزینه بالاتری به فروش می رسند و قیمت آن ها قابل قیاس با مدل های تقلبی و فیک نیست.

در نظر گرفتن نوع چکش زنی این ظرف ها نیز در تشخیص اصالت این کالاها تاثیر گذار است. در صورتی که ضربات چکش بر روی این ظروف به صورت ریز و منظم انجام شده باشد، ردی از آن را بر بدنه محصول مشاهده می کنید. این مشخصه نشان دهنده اصالت بدنه این ظرف ها است و استحکام آن ها را تایید می کند.

تشخیص ظروف مسی اصل با آهنربا

سماور مسی فیک با روش های ساده ای شناسایی می شود. تنها کافی است به تکنیک های موجود در این زمینه دقت داشته باشید. یک راه حل مهم برای شناسایی ظرف های اصلی مس، استفاده از آهنربا است. بدنه ظرف مسی به آهنربا جذب نمی شود. شما با این راهکار ساده در فروشگاه سماور مورد نظر، به اصالت کالا پی می برید.

کافی است، آهنربا را به ظروف مسی مورد نظر نزدیک کنید، در صورتی که به بدنه ظرف چسبید، نشانه فیک بودن محصول خواهد بود. با این روش های ساده به سادگی می توانید، مدل های اصل این محصولات را از انواع تقلبی شناسایی کرده و هزینه خود را در حین خرید این اقلام به هدر ندهید.

هر یک از مدل های این ظرف ها، با قیمت معقولانه ای ارائه می شوند و شما با در نظر گرفتن این فاکتور مهم نیز می توانید، در خرید مدل های اصل این محصولات موفقیت آمیزتر عمل کنید و در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

جمع بندی

در این گزارش اطلاعات جامعی در خصوص خرید محصولات مسی اصل پرداختیم. با این روش های ساده خرید ظرف های مسی ساده تر انجام می شود.  در سال های اخیر مشتریان بسیاری از خرید مدل های فیک یا ناخالص ظرف های مسی یا سماور برنجی ناراضی بوده اند. به همین خاطر ارائه این مطالب کمک بزرگی به فرایند خرید مشتریان می شود. شما می توانید، این تکنیک ها را در حین خرید حضوری این محصولات پیاده سازی کنید. این ظروف قدیمی شیک جذابیت فوق العاده ای برای مردم کشور ما دارند.

شیک هنر
ارسال دیدگاه